Jautrumo revoliucija - startuoja programa itin jautriems žmonėms

Manyje jau seniai kirba svajonė suburti jautrius žmones į bendruomenę. Aš esu psichologė, besimokanti psichoterapeutė ir esu itin jautri. Todėl savo kūnu ir protu išgyvenu daugelį jautriesiems nesvetimų sunkumų, apie kuriuos mūsų greito tempo, į pasiekimus orientuotoje visuomenėje kalbama dar per mažai. Tokiu žmogumi gimti yra tikra likimo dovana, bet ir nelengvas kasdienio gyvenimo iššūkis! Daug metų domiuosi šia tema bei mėginu prisijaukinti šią nepaprastą ir unikalią savybę. Kasdien ji mane geba tiek nustelbti, tiek nustebinti. Jaučiu, jog atėjo laikas dalintis savo žiniomis ir patirtimi su jumis bei sukurti saugią ir palaikančią erdvę Jums priimti jautrumą.

Noriu pakviesti savo bendražygius prisijungti į ypatingą kelionę ir tyrinėti jautrumą kartu su manimi. Sukūriau programą specialiai pritaikytą mums, jautriesiems. Tai pirmasis eksperimentinis programos įgyvendinimas, kurio metu mėginsiu padėti jautriems žmonėms geriau suprasti save, pasijausti tvirčiau, išsigryninti, kokios asmeninės pagalbos reikia kiekvienam ir mus supantiems artimiesiems, kaip pasipildyti savo resursus ir mėgautis gyvenimo teikiamais malonumais. Prisijunk!

Ar laikai save itin jautriu žmogumi?

Kalbėdama apie itin jautrius žmones, aš remiuosi paplitusiu amerikiečių klinikinių tyrimų psichologės Elaine N. Aron terminu - itin jautrus asmuo (angl. highly sensitive person, HSP). Jeigu atpažįsti savyje keletą iš šių bruožų, tuomet kalbame apie tą pačią savybę (daugiau testų rasite čia):

 • Ar esi empatiškas(-a), gebi pastebėti subtilias kitų žmonių emocijas, pasikeitusią kūno kalbą? Didelėse ar nepažįstamų žmonių grupėse tave gali apimti įtampa, nejaukumas, nerimas? Greitai susierzini, reaguoji emocionaliai?

 • Ar tave lengvai pribloškia tokie dalykai kaip ryški šviesa, stiprūs kvapai, šiurkštūs audiniai ir garsi aplinka?

 • Ar stengiesi vengti smurtinių filmų ir TV laidų?

 • Ar jautriai reaguoji į kritiką? Ilgai svarstai prieš priimdamas(-a) net paprasčiausią sprendimą (pvz., ką pasigaminti vakarienei)? Tau yra būdingas overthinkinimas, perfekcionizmas, per dideli lūkesčiai, abejonės savimi?

 • Ar įtemptomis dienomis nori atsitraukti į lovą, tamsų kambarį ar kitą ramią vietą, kur galėtum atsiriboti nuo stresinių situacijų ir per didelių stimulų?

 • Ar tavo vidinis gyvenimas yra turtingas ir sudėtingas?  Esi kūrybingas žmogus, mėgsti kurti, planuoti, svajoti, o  išgirdęs(-usi) liūdną dainą gali susigraudinti?

 • Kai buvai vaikas, tėvai ar mokytojai tave matė kaip jautrų(-ią) ar drovų(-ią) ir nežinojo, kaip nuraminti ar padėti?


Jeigu bent į keletą klausimų atsakei taip - pataikei būtent čia! Nors kas penktas žmogus (15-20%)* pasižymi padidintu jautrumu, dažnai mes jaučiamės vieniši, girdime replikas „tu per jautriai reaguoji“ arba „nepriimk taip asmeniškai“. Bet mes reaguojame būtent taip ne be reikalo, nes esame apdovanoti! Mums tiesiog trūksta žinojimo, kad esame ne vieni,  visiškai „sveiki" ir ką iš tiesų su šia ypatinga savybe galime nuveikti. :)

*Rekomenduoju prieš dalyvaujant programoje perskaityti puikią autorės Elaine N. Aron knygą „Itin jautrus asmuo: kaip gyvuoti, kai pasaulis tave stelbia“ (2019).

Grupę vesiu aš, Justina Karpavičė, klinikinė psichologė, egzistencinės terapijos praktikė (baigusi egzistencinės terapijos bazinį lygį).

Programa „Jautrumo revoliucija“ - 8 užsiėmimų ciklas

Tik neseniai supratai, kad esi itin jautrus ir nežinai nuo ko pradėti? Nori pažinti savo kaip itin jautraus žmogaus prigimtį, nervų sistemos ypatumus, atpažinti fiziologinius ir psichologinius poreikius? Gal tiesiog svajoji  jaustis tvirtesnis, priimti savo jautrumą ir žinoti, kaip savimi pasirūpinti, kai gyvenimas stelbia ar mokėti apsaugoti savo energiją nuo išsekimo? Ši programa kaip tik tau! Ji padės geriau suprasti savo kūno siunčiamus signalus, supažindins su naujais įveikos būdais ir įkvėps mėgautis pilnaverčiu gyvenimu. O svarbiausia,  šiame kelyje nesijusi esantis vienas!

 • Programos metu jūsų laukia:

  • psicho-edukaciniai užsiėmimai: daug įvairios, naudingos informacijos apie jautrių žmonių smegenų veiklą ir nervų sistemą (didelį jautrumą aplinkos dirgikliams, nuodugnų informacijos apdorojimą ir stiprų įsijautimą); psichologinius ir emocinius iššūkius, su kuriais neretai susiduriame patirdami nerimą, perdegimą, depresiją ar kitus sutrikimus. Bandysime gvildenti ir egzistencines temas, kurios atsiskleidžia gyvenant su padidintu jautrumu (pasirinkimo sunkumai, perdėta atsakomybė, mirties baimė ir kt.).

  • patyriminės refleksijos: interaktyvios užduotys grupėje ir namuose savirefleksijai lavinti, taip pat gausite rekomendacijas kaip pasirūpinti savimi, kaupti resursus, galėsite atrasti sau tinkančius metodus ir juos išbandyti;

  • savitarpio palaikymo grupė*: turėsite unikalią galimybę susipažinti su kitais jautriais žmonėmis ir pasidalinti savo asmeninėmis istorijomis, palaikyti vieni kitus (išmoksite keletą aktyvaus klausymo ir grįžtamojo ryšio teikimo įgūdžių) ir turėsite unikalią galimybę pamatyti save iš šono ir pažinti save iš arčiau, gaudami pastebėjimus apie save iš grupės dalyvių;

  • Kiekvieno dalyvio indėlis į procesą yra reikšmingas. Todėl programai pasibaigus, visų dalyvių bus prašoma suteikti išsamų grįžtamąjį ryšį ir tokiu būdu padėti formuoti bei tobulinti pačią programą!

 • kviesiu prisijungti prie uždaros Facebook grupės: joje galėsite palaikyti ryšį su naujai besiformuojančios ir unikalios bendruomenės nariais, dalintis įvairia informacija, savo patirtimis bei išgyvenimais, jausti bendruomenės pulsą. Būsite pirmieji, kurie sužinosite apie tolimesnius renginius (paskaitas, susibūrimus ir kt.).

 • Jaukus grupės formatas - tik 8 dalyviai! Tai leis sukurti saugią, priimančią, neteisiančią atmosferą, laisvai dalintis. Kiekvieno žmogaus dalyvavimas yra be galo svarbus visam grupės procesui, todėl tikimasi, jog dalyvausite visuose užsiėmimuose.

 • Vieno užsiėmimo trukmė yra 1,5 val. Užsiėmimai vyks kiekvieną savaitę ketvirtadieniais, 18:00-19:30 val. J. Basanavičiaus g. 29A, Vilniuje, nuo 2024 m. sausio 11 d. (pabaiga planuojama vasario 29 d., tačiau vieta ir laikas dar gali keistis).

 • Vieno užsiėmimo kaina - 30€ (iš viso 8 užsiėmimai). Dalyvio registracija bus patvirtinta tik gavus apmokėjimą už visą programą (240€). Jeigu neturite galimybės sumokėti visą sumą iš karto ir būtų poreikis mokėjimą išskaidyti į dvi dalis, parašykite ir jūsų situaciją aptarsime individualiai. Daugiau informacijos rasite apačioje arba galite susisiekti su manimi (justina@karpavice.lt).

  *Tai nėra grupinė terapija ir neprilygsta psichologinėms konsultacijoms ar psichoterapijai.

  Informuoju, jog grupės dalyviai įsipareigoja laikytis konfidencialumo principo, kad visi dalyvaujantys jaustųsi saugiai ir galėtų dalintis jautriomis temomis.

Registracija dalyvauti pirmoje programoje itin jautriems žmonėms „Jautrumo revoliucija“!

 1. Pirma, dalyvio anketa. Tau reikės užpildyti trumpą anketą ir atsakyti į keletą klausimų. Kai aš su Tavimi susisieksiu, patvirtindama galimybę dalyvauti grupėje, lauksiu registracijos. Atrankos procesas reikalingas suprasti ketinančių dalyvauti žmonių lūkesčius ir ar jie atitinka tai, ką savo programa bandau pasiūlyti. Esu dalyvavusi įvairiose grupėse ir žinau, kokia svarbi tinkama dalyvių motyvacija, nes tai sukuria nuostabią ir saugią atmosferą, kurioje galime sparčiai augti. Tai ypač aktualu mums, jautriesiems. :) Anketą galite rasti paspaudę šią nuorodą: DALYVIO ANKETA.

 2. Antra, registracija. Vieno užsiėmimo trukmė yra 1,5 val., o kaina - 30€ (iš viso 8 užsiėmimai). Registraciją patvirtinsiu tik iš anksto gavusi apmokėjimą už visą programą (240€). Labai prašau atsakingai įsivertinti savo galimybę dalyvauti, nes kiekvienas dalyvis yra svarbi ir vertinama grupės proceso dalis bei tikimasi, jog dalyvaus visuose užsiėmimuose. Pinigai bus grąžinami tik tuo atveju, jeigu nesusirinks reikiamas dalyvių skaičius ir programa negalės įvykti.

 3. Kai registracija bus patvirtinta - valio! Galėsi pasižymėti kalendoriuje programos starto datą. Nekantriai laukiu Tavęs!